Mesajı Okuyun
Old 28-07-2011, 18:34   #67
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan av.eduss
Teşekkür ederim..Dile getirmek istediğim sadece bu iken "Suçlu" sıfatının üzerime yapıştırılması acı oldu benim için.."Cübbemizi" giydiğimiz için teşekkür eden site, bir heyet oluşturup "kelepçe" taktı adeta

Sayın eduss,

Ben herşeyden önce üslubunuzu beğenmedim. Yazınız:

Alıntı:
ben yaptım! 500 liraya anlaşmalı boşanma davası aldım! evet aldım ! pişmanmıyım ? hayır! kimse mırın kırın etmesin..Etikten de bahsetmesin..kiramı ödeyemiyorken, büromun alt katında siyasi destekli sigortalı-sigortasız 10 çalışanlı bir hukuk bürosu varken, babam bu gün ne yaptın diye sorduğunda "bekledim" demekten utanmaya başlamışsam, adliyeye çay içmek dışında gitmediğim-gidemediğim ortadaysa ve bu yüzden sene 1960 larda "memur" olmuş kalem personeli "amca"nın imalı bir şekilde "eee staja benzemiyo dimi hayat bacııımmm" hitaplarına maruz kalıyorsam, okuduğum, bildiğim şeyleri siyasi-ticari-ailevi yoksunlukların getirdiği engellerle pratiğe dökme şansını henüz yakalayamamışsam.. Kimse etik-gelecek nesiller-meslek sorumluluğu diyemez!meslek sorumluluğundan önce hayat sorumluğu gelir..Emek verdiğim şeyin karşılığı yüksek ücret almak değildir.Aldığım ücret az bile olsa hak ettiği özenle o işi yapmak ve hayat sorumluğumu yerine getirmek yani;YAŞAMAKTIR aslolan!

Yazınıza başlarken, karşı fikrin beyanını öncelikle reddediyorsunuz.

Yazınızdaki "hayır" "mırın kırın etmesin" etikten bahsetmesin" uyarılarını kelepçelemeliyim ki, fikrim kelepçelenmesin

Değerinin altında iş kabul eden ilk avukat siz değilsiniz, ama son avukat olmak gibi bir niyetiniz yok sanki...

Meslektaşlarımızın büyük bir çoğunluğu sizinle aynı yolu geçmekte ve aynı zorluklara iştirak etmektedir. Yaşadıklarınızın tümüne ben dahil bir çok meslaktaş, fail olarak iştirak etmiştir.

Sorun ise şudur; mesleki tavrınız, çözüm istemeyen, nedamet gerektirmeyen, yaptığınız için olağan görülmesi gereken bir eylemmiş gibi, kabul görmenizdir.

Yazınızın sonunda "aldığım ücret, az bile olsa,hak ettiği özenle o işi yapmak, hayat sorumluluğunu yerine getirmek" şeklinde ki fikir, mesleğin gelişiminde inkıraza sebep olabilir. Bu hususları tartışamadık bile....

Sonuç,

--"sigara içmek zararlıdır !"

--"hayat benim hayatım, ben içmeyeyim de kim içsin"

--"o zaman içeceksen toplumu rahatsız etme!"

--"kimse mırın kırın etmesin"

Kolay Gelsin...