Mesajı Okuyun
Old 18-01-2007, 22:04   #1
ruze

Varsayılan dava açılmadan azil halinde vekalet ücreti alacağı

Müvekkilimle boşanma davasını yürütmek üzere anlaştım. Vekaletini verdikten sonra ücret sözleşmesi yaptık. Ve ücretin 1/4 'ünü peşin aldım.Eşinin kendisine dava açacağını onun dava açmasını beklememizi söyledi.Bu sırada eşinin avukatı olan şahısla anlaşmalı boşanmak konusunda müvekkilimin isteği ile irtibata geçtim.Ancak anlaşma sağlanamadı.Bunun üzerini eşinin kendisine dava açmasını beklediğimiz için biz dava açmadık.Bu sırada eşi bir süre sonra dava açtı.Müvekkilime cevap dilekçesini süresinde yazmak için ulaşmaya çalıştığım ve bu konuda uyardığım halde dava dilekçesini bana getirmedi.En son konuştuğumuzda psikojosinin bozuk olduğunu o yüzden telefonlarıma cevap vermediğini söyledi.Ve bugün beni azlettiğini ve boşanma davasını açmadığım için bana ödediği kısmi ödemeyi istediğini içeren bir azilname yolladı.Beni haksız yere azleden ve iyiniyetimi suistimal eden müvekkilime karşı ücret sözleşmesi ile takip yapmak istiyorum.Dava açmadığım(müvekkilim böyle istediği için ve bu hususu tanıkla kanıtlayabilirim.)ve dava açıldıktan sonra dava dilekçesini getirmediği için(bunu da müvekkilime uyarmak için yolladığım halen telefonumda kayıtlı sms ile kanıtlayabilirim.) hukuki herhangi bir işlem yapamasam da vekalet ücretine hak kazanmışmıyımdır?