Mesajı Okuyun
Old 27-10-2009, 11:39   #76
altınaslı

Varsayılan Diyarbakır'da berdel dayağı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki A.S.’den ağabeyinin eşinin erkek kardeşi ile berdel evliliği yapması istendi. Bu evliliği istemeyen A.S. ağabeyi tarafından zorla başka bir köye götürüldü. A.S. olayı, “Ağabeyim bana ‘seni evlendirmeye götürüyorum’ dedi. Ben ağlamaya başladım. Araçla birlikte köyden ayrıldık.
Tam olarak nereye gittiğimizi hatırlamıyorum. Beni dövdüler fakat kimin dövdüğünü, nasıl dövdüğünü de hatırlamıyorum. Ağabeyim beni kendisinin evlendiği aileye teslim etti. Kim olduklarını hatırlamıyorum. Beni daha sonra hastane getirdiler” diyerek anlattı.

Yapılan soruşturmada A.S.’nin ağabeyinin eşinin yakınlarına berdel karşılığı kız kardeşini teslim ettiği öğrenildi.

Genç kızın kaçırıldığı evin sahibi olan köy korucusunun evliliğin zorla olacağını anlayınca güvenlik güçlerini aradığı. Jandarmanın operasyonundan sonra genç kız, ağabeyi ile iki kişiden şikayetçi oldu. Sanıklar gözaltına alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakıldı.
Hastanede tedavisinin ardından evine dönen A.S.’nin ifadesinin bir de psikolog eşliğinde alınacağı öğrenildi.

NTV haber- 27.10.2009