Mesajı Okuyun
Old 10-01-2012, 14:37   #10
Canavar Avukat

Arkadaslar cevaplarınız ve desteginiz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim.

Bu davanin ilk durusmasi X mahkemesinde yapilmis olup HMK devreye girmeden once lahiyalar teatisi tamamlanmisti. Davaci isci vekili dava dilekcesini yazmis ben de isveren davali vekili olarak cevap dilekcemi sunmustum. Sunarken de yetkisizlik itirazinda bulunmustum. Yetkisizlik itirazi sonucu dosya yetkili Y mahkemeye aylar sonra intikal etti. Bu arada HMK devreye girmis oldu. Yetkili mahkemede ilk durusma yapildi. Hatta hakim bugune kadar delil listesini ve sunacaginiz seyleri dosyasina neden sunmadiniz da 6 ay beklediniz durusma gunune kadar falan ded davaci vekiline. O da sure talep ediyoruz dedi. Sonra taraflara 2 hafta sure verdi. Delillerini bildirmek uzere. Karsi taraf yani davaci suresi icerisinde sunmus delil listesini. Ben de bugun az evvel dosyasina sundum. 2 ayri dilekce seklinde yaptim.

Delil listesi dilekceme: Yemin, bilirkisi, davali sirketin ticari defterleri ve her turlu yasal delil diye yazdim (ama tanik diye belirtmedim delil listesinde, onu ayri bir dilekce olarak verdigim icin)
Diger Tanik dilekceme de: Taniklarimizin sunulmasindan ibarettir diye yazip talepte bulundum. Adres isim bilgilerini yazdim

Delil listeme taniklar diye yazmayip tanik listesini delil listesindeki bilgilerden haric ayri bir dilekce ile sunmam sanirim gecersizligine neden olmaz diye dusunuyorum.

Her iki dilekce de ayni gun tarihli havale alindi yani bugun verildi.

Umarim durusma gunu geldiginde suresinde tanik ve delil listenizi vermemissiniz demez hakim, bu arada durusmasi Haziran ayinda olacak bu davanin. 6 ay sonraya atti yani.