Mesajı Okuyun
Old 25-06-2010, 10:16   #1
Av.Arzu Erkan

Dikkat Boşanma, ziynet ve ev eşyaları ve tasfiye payı alacağı...

Herkese iyi çalışmalar.Gerekli araştırmayı yapmama rağmen takıldığım birkaç noktada değerli fikirlerinizi bekliyorum. Müvekkil kadın şiddet gördüğü için eşinden boşanmak istiyor. Koruma kararı talep edildi. Takıldığım noktalardan birisi ev eşyaları konusunda. Müvekkilin bekar olduğu dönemde kullandığı beyaz eşyalarını evlenince yeni evine götürmüş.Aslında tespit yaptırmak istiyorduk fakat kocanın bazı psikolojik sorunları var gibi. Bu nedenle müvekkil zorluk çıkmaması için tespite yanaşmıyor. Acaba müvekkil polis nezaretinde eve gidip bahsettiğim eşyaları alabilir mi? ( kadın başka bir ilçede )
İkinci husus tasfiye payı alacağı hakkında. Bu konuda ilk davam olduğu için yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum. kadının bekar olduğu dönemde kendine ait fon hesabı varmış. Buradaki parayı kooperatiften aldıkları ev için kullanmışlar. Ayrıca kadına takılan ziynet eşyaları da bozdurularak eve ve arabaya harcanmış. Bu durumda tasfiye nasıl olur? (Taraflar 2005 yılında evlenmişler.) Ev için çekilen kredi ödemeleri devam ediyor ve ev şu an banka tarafından ipotekli. Değerli fikirlerinizi acilen bekliyorum.
Saygılarımla...