Konu: Boşanma
Mesajı Okuyun
Old 21-08-2003, 16:36   #12
balcan

Sn. Esin Hanım,

Temennilerinize çok teşekkür ederim. Benim davam diğer yazılarımdan da okuduğunuz gibi henüz temyiz aşamasında, sonucunu bekliyorum. Sizin durumunuza da üzüldüm inşallah en iyi şekilde, sizin istediğiniz doğrultuda sonuçlanır.

Benim davamda da nedense hakim benim şahitlerimi hiç dikkate almadı ve davayı reddetti. Karar yazısında ise bunu şöyle ifade etti

'' Davacı tanıkları daha ziyade davacıdan duyduklarını aktarmışlardır. Görgüye dayalı bilgileri yoktur, o halde davanın reddine karar verilmelidir. ''

Halbuki tanıklarımdan bir tanesini eşim bizzat telefonla arayarak bu aramızdaki durumu kendi ağzından ikrar etmiştir ve tanığımda bu konuşmayı aynen duruşmada anlatmıştır.
Buna ne eşim nede avukatı itiraz etmemiş ve yalanlayamamışlardır. ve bu ifadeler aynen duruşma tutanaklarında mevcuttur.

Esin Hanım, daha önceki yazılarımı okuduğunuz gibi, eşimle aramızdaki bu mahrem konuda acaba ben hakime nasıl bir görgüye dayalı bir tanık getirebilirdim !! bu olayın nasıl şahidi olabilir !!!
Benim her duruşma dilekçelerimde ve duruşma tutanaklarına da geçen Adli Tıp'dan muayene edilip rapor alınması taleblerimi dahi dikkate almadan ne yazıkki taraflı olarak davayı reddetmiştir.

Bütün bunların sonucunda da ben dava konumda haklı olduğumu düşünerek temyize verdim.

İnanıyorumki her hakim, benim davama bakan hakim gibi değildir, adil ve objektif bir yargılama olur.

Bana zaman ayırmanıza teşekkür eder, herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

Balcan