Konu: Nafaka
Mesajı Okuyun
Old 05-08-2012, 23:05   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka

eşimin uyguladığı şiddet nedeniyle 1.5 yıldır devam eden boşanma davam süresinde ikiz çocuklarım için 500 tl nafaka bağlandı.ben sadece 3 ay nafaka aldım ve bulunduğum ilin icra müdürlüğüne gittim,avukatımın ikili davrandığını,3 aylık nafaka için dosya açtırdığını ve bu yüzden devamlı nafaka alamadığımı öğrendim.bunun üzerine burdaki icradan karşı tarafa yazı yazıldı ama onların avukatı itiraz etti.bu durumda burdaki icra müdürü bana yeni bir avukatla dava açmam gerektiğini söyledi.
9. ayda boşanma için bir duruşmam var muhtemelen son duruşma olacak ve nafakanın kesin miktarı o zaman belirlenecek.avukatıma güvenmiyorum ama yeni avukata şuan param yetmez.avukatım bana;mahkeme bitsin,alamadığın nafakaların ve kesinleşecek olan nafakanın hepsi için bir istekte bulunucam dedi.sorum şu:
avukatımın dediği şekilde ödenmeyen nafakalar,yeni nafaka miktarı belirlendikten sonra da istenebilir mi,avukatımın dediği doğru mudur ona güvenebilir miyim?yoksa bi şekilde para bulup avukat tutup alamadığım nafakalar için daha fazla beklemeden dava mı açayım?teşekkür ederim