Mesajı Okuyun
Old 04-09-2006, 19:41   #17
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ahmetsacit
Sayın ergin,
Henüz hukuktan anlamayan, daha hukuka yeni adım atmış bir öğrencisin demişşsiniz, haklısınız..
Siz bu konuda bana şahsi fikrimi sormuştunuz, ben de cevapladım, fikir yürütmek için hukukta çok tecrübeli olmak gerektiğini sizden öğrenmiş oldum,
Hep kasıtlı aynı gazeteden alıntı yapıyorsunuz demişsiniz, dediğim gibi bu gazeteye karşı önyargınız var,
Eğer daha önceki haber mesajlarıma bakarsanız, bianet, miiliyet, hürriyet, vatan gibi gazetelerden de alıntı yaptığımı görürsünüz..
Bu zaman diliminde bu gazeteden buldum ve alıntı yaptım..
Artık haber alanının boş kalıp kalmaması umrumda değil, artık konu açmamaya karar verdim,
Bu tartışmada da artık cevap vermicem, dedim gibi tüm alıcılarınızı kapatmışsınız..
Saygılar..

Selamlar,

İki gündür siteye girmedim, cevap hakkımın doğduğunu görmekteyim. Beni anladıkları için öncelikle Sayın Av. Ömer Kavili ile Sayın Narsilist’ e teşekkür ediyorum.

Amacım Sayın ahmetsaciti küstürmek, kırmak değildi…İlk yazıma verdiği yanıtta kullandığı bazı kelimeler canımı sıkmıştı açıkçası…Benim cümlelerimle oynayıp, onlara farklı anlamlar yüklemesini ise hiç anlamıyorum.

Alıntı:
Sayın ergin,
Henüz hukuktan anlamayan, daha hukuka yeni adım atmış bir öğrencisin demişşsiniz, haklısınız..
Siz bu konuda bana şahsi fikrimi sormuştunuz, ben de cevapladım, fikir yürütmek için hukukta çok tecrübeli olmak gerektiğini sizden öğrenmiş oldum,

Yukarıdaki alıntı Sayın ahmetsacitin cevabi yazısı…

Alıntı:
Ben 8 inci maddeye ilk önce şöyle yazacaktım: "Henüz hukuk öğrencisi iken dahi, görmediğiniz kararları eleştirip bir kanaat edinecek kadar engin hukuk bilgisini nereden edindiniz? Bana da öğretirmisiniz?"

Bu da cevap verdiği benim yazım. Neresinde kendisine “henüz hukuktan anlamayan, daha hukuka yeni adım atmış bir öğrencisin” demişim ? Hukuk mantığını ve yöntemini sorguluyorum. Üstelik cevabına kızdığım için böyle yazdığımı, ilk yazımda yazmayı düşündüğümü ama vazgeçtiğimi de belirtiyorum.

Alıntı:
Artık haber alanının boş kalıp kalmaması umrumda değil, artık konu açmamaya karar verdim,

Bana kızıyorsunuz da niye Siteye küsüyorsunuz anlamadım.)

Haberi taşıyıp, üstüne de yorum katacak bir başlık atarsanız, eleştirisi olan tabii ki eleştirecek sizi…Hele emin olmak için ben“ haberdeki yoruma siz de katılıyormusunuz” diye sorduktan ve “evet ben de aynı fikirdeyim” cevabını aldıktan sonra… Anlamadığım bir şey daha var Sayın ahmetsacit; 8 madde halinde topladığım “tuhaflıkların” büyük bir çoğunluğuna da katıldınız…Sorun ne o zaman?

Alıntı:
Bu tartışmada da artık cevap vermicem, dedim gibi tüm alıcılarınızı kapatmışsınız..
Saygılar..

Benim alıcılarım (Ne demekse?) hukukçu gibi düşünüp, hukukçu gibi yazan herkese açıktır Sayın ahmetsacit.

Saygılarımla