Mesajı Okuyun
Old 01-09-2006, 23:52   #14
Av.Ömer KAVİLİ

Mutlu Hukukta YÖNTEM

Sayın "ahmetsacit",
Öncelikle EMEĞE SAYGI ilkesi çerçevesinde şimdiye kadar olan katkılarınıza saygı ve sevgiler sunuyorum.
Sizin düşünce ve önerileriniz kişiliğinizin izlerini taşıyabilir ve sizin dışınızdak iherkesin mutlaka sizi beğenmesini beklemenizi doğru bulmuyor ve sitedeki değerli EMEĞİNİZİ ESİRGEMEMENİZİ diliyorum.

Bu arada sayın Av.Suat Ergin ile olan tartışmanıza gelince;
Sizin öğrenci oluşunuz, diğer yazarın yıllanmış bir avukat olması karşısında deneyim eksikliği noktasını düşündürebilir.
Oysa sayın "Av.Suat Ergin" sizin iddialı yazılarınızı eleştirerek, sizin ulaştığınız iddialara ulaşamayacağınızı söyleyerek sizin yönteminizi eleştiriyor. Bu yönüyle katılıyorum.
Hukukta belli bir konunun nasıl ele alınacağı konusunda Prof.Dr.Yaşar KARAYALÇIN, Hukukta 'Kaynak, Öğrenim ve Metod' başlıklı kitabından çok yararlandığımı söylemeliyim. Özünde, hukuksal inceleme ve irdeleme sonucunda bir yargıya ulaşmak, tüm hukukçuların işlevidir; ne var ki, kullanılan yöntem ve araçlar bilimsel ölçüler ve nesnellikten uzaklaştıkça göreceli sonuçlar ya da göreceli hükümler-kararlar elde edilmesi kaçınılmaz oluyor. Öyleyse bilimsel yöntem, gerçekliği yansıtan, bozulmamış bilgi kullanılacak olursa, sonuç ne kadar çarpıcı, ne kadar sarsıcı olursa olsun kabul edilebilmelidir.
Bu durumda sayın Av.Suat Ergin'in yönteme ilişkin söylediklerine alınmamanızı ve sizin değerli emek ürünlerinizden yararlanmak isterim.

Sayın 'ahmetsacit',
Yoksa bencillik yaparak sitemizi genç ve çalışkan bir yazardan yoksun mu bırakacaksınız, sanmıyorum.

Henüz öğrenci iken hukuksal alanda tartışmalar yaratmak , katılmak, aksaklık veya eksikleri görebilmek gibi çabanız nedeniyle ise sizi kıskanıyorum...

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık