Mesajı Okuyun
Old 23-03-2009, 13:15   #3
PINAR YILMAZ

Sayın Zeynel, öncelikle ilgilendiğiniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Görüşünüze kesinlikle katılıyorum. Çocuk istismarı konusunda ailesiyle birlikte yaşayanlardan çok kurumlarda kalan çocukların mağdur olduğu kanaatindeyim. Bu sebeple işe çocuk esirgeme kurumlarından başlamak gerektiğini düşünüyorum. Bir çok kez duymuşuzdur. Kurumlarda kalan çocukların bazen kurum görevlileri tarafından bazende dışarıdaki insanlar tarafından istismara uğradığını biliyoruz. Her bilinçli insanın kendi yaşadığı yerdeki kurumlara ilgi göstererek işe başlaması gerektiğini düşünüyorum. Ancak yapılması gerekenin ne olduğuna tam olarak karar verebilmiş değilim. Kurum çalışanlarına çocuk istismarı ile ilgili eğitim vermek, orada kalan çocuklara istismara uğradığında neler yapmaları gerektiğini öğretmek ya da buna benzer şeyler işe yarayabilir gibi geliyor. Ancak tek başına bir birey olarak bunu başarmak için nereden başlamam gerektiğini bilemiyorum. Benimle aynı fikirde olan gönüllüler bulmam gerekiyor sanırım.