Mesajı Okuyun
Old 21-06-2008, 22:14   #12
Godfather

sn. meslektaşlar,

mahkemelerde yahut icralarda devletin verdiği kağıt bittiği zaman zaten avukatlardan top top kağıt talep ediliyor. şimdi bu ben suret vermem ayıbı nerden çıktı anlam vermekte güçlük çekiyorum gerçekten.

mesela geçenlerde bir duruşmaya katılamadım. mübaşir adımı bağırırken duydum. dedim ki: duruşma geçti haberim var... hayır dedi, tutanaktan bir tane fazla suret aldık sizin için ayırdık.. onu vereyim diye seslendim, dedi. konyada bu şekilde işliyor mahkemeler... (hepsi de değil tabii istisnalar var )

malzeme anlamında bir sorun olduğunu sanmıyorum. belki sizin mahkemede daha fazla çıktı alınıyordur. ancak yarım kağıda yazılacak müzekkereler için a4 kağıt, müsveddeye alınabilecek dosya suretleri için bembeyaz kağıtlar harcanıyor. bence asıl sorun bu... yarım saniyelik bir zahmetle, kağıtların yerini değiştirmeyle, en üste tek sahife koymakla bu israfın önüne geçilebilecekken, bu yapılmıyor. sonra da avukata örnek verilmiyor. doğrusu tema vakfının yetkililerini göreve çağırmak gerek diye düşünüyorum. bir de kulağı çekilecek birileri varsa onların kulağını çekmek...