Mesajı Okuyun
Old 16-09-2007, 15:38   #8
Muhsin KOÇAK

Sayın Dadaş;
20 YTL elektrik borcunu ödeyemediği için ve evinde şu an hiç çalışanı olmayan bir aile gördüm cuma günü, ve pazartesi ödeyebilirlerse de 3 gün karanlığı yaşamış olacaklar yine de, 30 ytl su borcunu ödeyemediği için su saatinin söküldüğü daireyi gördüm kendi oturduğum apartmanda, ödeyemedikleri için diyorum zira durumlarını biliyorum, ( bu gibi durumda olan sayısız insan vardır mutlaka )evde tek çalışan ve asgari ücret !!!!! sizin sorunuza gelince Bu meselenin de teknik olarak kolayca aşılması mümkündür. Bugün kullanımda olan elektronik sayaçlar evlerin belli bir asgari miktarı (evde ikamet eden kişi sayısının bir kişinin insan onuruna uygun biçimde yaşamasını sağlayacak birim miktarla çarpılması sonucu elde edilebilir; örneğin bir kişinin aylık asgari su ihtiyacı A birimse ve o evde B sayısınca kişi ikamet ediyorsa: A x B = asgari miktar) şeklinde çok kolay çözüme gidilebileceğini düşünüyorum... olayı farklı boyutlarda değil de sadece hukukiliği boyutu üzerinde durarak değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum...

saygılarımla