Mesajı Okuyun
Old 26-04-2017, 20:57   #1
sorumsuzbabaninkizi

Varsayılan Yardım Nafakası

Anne ve babam 4 yıl önce boşandı, ben üniversite 1.sınıf öğrencisiyim İstanbul'da okuyorum.
3 kardeşiz, yaşlarımız 20,14,8. Babam bize nafaka olarak kendisine ait evin kirasını ve +300₺ gönderiyor.
Ortanca kardeşim babamla kalıyor ve babam onunla ilgilenmiyor. Dolayısıyla ortanca kardeşimin ihtiyaçlarını da annem gideriyor. Diğer kardeşim annemle kalıyor. Ben şehir dışında okuyorum şimdi. Babamın gönderdiği kira kaldığım yurt masrafını karşılıyor ve İstanbul'da ki en ucuz yurtta kalıyorum. Babamın gönderdiği o 300 lirayı da harçlık olarak alıyorum. Geriye babamın gönderdiği nafakadan hiçbir şey kalmıyor diğer kardeşlerime. Üstelik bir üniversite öğrencisine aylık 300 lira yetmiyor. Babama nafaka davası açmayı düşünüyorum çünkü babamın maddi durumu iyi kendine sıfır bir araba aldı ve tekrar evlendi yeni eve çıktı. Babam beni yılda 2 kere anca arıyor ve küçük kardeşimle de aylardır görüşmüyor. Davam başarılı olur mu?

Umarım dönersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Not: Annem de tekrar evlendi ve annem de çalışıyor ama babamdan boşandıktan sonra oturabilmek için ev kredisi çekmişti ve hala o krediyi ödüyor.