Mesajı Okuyun
Old 24-10-2019, 22:13   #4
avturgayk

Varsayılan Mükemmel Bir Tespit

Öncelikle değerli yorum ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Gerek öneri ve görüşleri ve örnek tartışma konusu olan link paylaşımı ve örnek Yargıtay kararı için Sayın meslektaşım Av.Musa TAŞYILDIZ gerek ise gerçekten oldukça güzel ve yerinde bir tespit ile ihtilaf konusu hakkında ki alfabetik düzenle görüş bildiren Sayın meslektaşım Av.Hulusi METİN' e çok tşk ederim. Sayın Metin, yanlız en heyacanlı yer de mola ) vermişsiniz .
İnşaatı yapan davacı koca, boşanma davasının açıldığı tarihten 3 ay önce evden uzaklaştırılmış. Yani 2019 yılının hemen başında evi terke zorlanmış ve taşınmaz tamamen davalı kadının ve babasının tasarrufunda ve zilyetliğine terk edilmiştir.
Sayın Taşyıldız' ın öneri ve görüşlerini okuduktan sonra kesinlikle aynı görüşü paylaşıyorum. Sizin de değindiğiniz gibi Kayın babanın ( C) sebepsiz zenginleşme nedeni ile geri verme yükümlülüğü de boşanma kararının kesinleşmesi ile yani evlilik birliğinin sona ermesine bağlanabilir diye düşünüyorum. Molanıza kaldığınız yerden devam etmenizi,cevaplarınızı ve görüşlerinizi yine benzer şekil de sistematik ve alfabetik sıra ile paylaşmanızı dört gözle bekliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Av.Turgay KILIÇ