Mesajı Okuyun
Old 26-05-2019, 13:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
Alıntı:
1- Aldigim darp raporunu gecersiz kilacak herhangi bir sey var midir ? Daha onceki yillara yayilmis olan darp edildigime dair fotograflar ve sahitler ise yarar mi ?

Aldığınız darp raporu geçerlidir. Sizi yasal başvurunuzdan caydırmaya yönelik aksi yöndeki beyanlara itibar etmeyiniz.

Alıntı:
2- bu surecte avukat tutmamistim ama simdi avukat tutmaya kararliyim. Durusma gunu verildigi halde beni bir avukat temsil edebilir mi ?

Elbette her aşamada avukatla temsil edilebilirsiniz. Mali durumunuz elverişli değilse davanın görüldüğü mahkemeye bir dilekçe vererek barodan tarafınıza avukat atanmasını da isteyebilirsiniz.

Alıntı:
3- daha onceki alkolluyken kaza yaptigina dair olan (2 ayla yargilanirken hakkinda hukmun aciklanmasinin geri birakilmasi karari olan) dava bu surecte benim acimdan davaya olumlu bir katkisi olur mu?

4- kendisinin kollarinda cok ciddi faca diye tabir edilen minimum iki cm kalinliginda jilet ve cam izleri bulunuyor, psikopat kisiligi hakkinda beyanimi ekledigimde bu delil kabul edilir mi ?

Bu tür bilgiler karşı tarafın kişiliğini açıklamakta yararlıdır.Fakat sadece bu sebeple mahkumiyet veya beraat kararı verilmez. Karar olayla ilgili deliller dikkate alınarak oluşturulacaktır.

Alıntı:
5- dun beni hakkimda yalan beyan verdin ben tazminat olacagim diyerek tehdit etti( ki asla boyle bir durum soz konusu bile degil) mahkemeyi elimdeki tum kanitlara ragmen ikna etme olasiligi var mi? Psikopat kisiliginin geregi cok ikna edici oluyor iyi insan rolu yaparken.
Simdiden cok tesekkur ederim.

Makul bir şüphe ile yapılan şikayet etmek yasal haktır. Darp raporunun olduğu yerde yeteri kadar kanıt var sayılmalıdır. Bu nedenle karşı tarafın tazminat davası açma koşullarının bulunmadığını düşünüyorum.

Ayrıca ceza davasının içinde tazminat istemek yasal olarak mümkün değildir. Karşı tarafın ikna ediciliğinin bunu değiştirecek bir etkisi zaten mümkün değildir.

Şu anda devam eden dava şikayetinize konu darp olayı ile sınırlıdır.
Anlattıklarınız dikkate alındığında olayın uzun süreye yayılmış EZİYET suçu kapsamında değerlendirilmesi düşünülmelidir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.