Mesajı Okuyun
Old 17-01-2010, 13:31   #4
bilgin

Öncelikle sorunu cevaplayan Av.Şenel Bey ile Av.Suat Bey'e teşekkür ederim.Konunun birçok kişinin ilgisini çekeceğini ve yanıtlardan faydalanacaklarını umuyorum.5711 sayılı kanundan kat maliklerinin haberi olmadığını ve toplu yapıya geçmediklerini sanıyorum.1-Bu durumda MK 650 ve diğer Maddeleri uygulanacaksa ve dava kat malikleri kurulu kararının iptali talebi olduğuna göre davada görevli mahkeme hangisidir.2-Bugün elime geçen İst Barosu Dergisi Kasım-Aralık 2009 sayısında YHGK'nun konumuzla benzer bir sorun için KMK kararının uygulanmayacağı ifade edilmiş sanki toplu yapı rejimine geçiş şartı aranmamış gibi görülüyor.3- Yar.18.Huk.Da. 10.2.1995 tarih ve 95/360 E 95/1726 K sayılı kararında kat malikleri daha önce kömür kaloriferli kazanı doğalgaza dönüştürme kararı almışsa tekrar ferdi ısınmaya dönebilmeleri için oybirliği gerekir demektedir bu karar bana emsal olabilir mi.4- 5627 sy.En.Ver.Yasası merkezi ısınmadan ferdi ısınmaya geçişi zorlaştırmak için 16.Mad. ile KMK nun ilgili maddesini değiştirerek oybirliği şartı getirmiş amaç Enerjinin Verimli kullanılması olduğuna göre bu yasa bizim konuyu etkiliyebilir mi.Selamlar