Mesajı Okuyun
Old 08-03-2009, 22:56   #67
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Evet Saim Bey, yanlış bilgilendirilecek.

THS, bir çok tartışmaların olduğu, yargıtay kararlarının bulunduğu, kişi hak ve özgürlüklerinin soru soran ve üye olmayan bir çok kişinin sorunlarına yardımcı olan bir sitedir.

Diyelim ki baroya kayıtlı bir avukat tarafından temsil ediliyorsunuz. Hukuki bilgisini ve tecrübesini anlamak için naparsınız?

Yanlış bilgi veriyorsa ve müvekkilini zarara uğratıyorsa Baro Disiplin Kuruluna şikayet edebiliyoruz. Burda avukat ünvanı kullanılarak bir insan mağdur oluyorsa , ünvan kullananı nereye şikayet edeceğiz?

Hem deniliyor ki, nickler ünvan taşıyabilir, ama baroya kayıtlı değilse ünvanı sadece nick özelliği taşıyabilir deniliyor.

Şimdi , üye olmayan kişiler buradaki mesajları okuduğu zaman, ünvanı es geçip, nick e bağlı kalsa, bence THS nin ciddiyeti azalmış olur. Bu insanlarsa okuduğu mesajlar nedeni ile mağdur olabilir.

Ben, hukuki yardıma ihtiyacı olmayan çok az kişinin THS yi ziyaret ettiğine inanıyorum.

Üye olmaya çalışırken, bir hafta onay için bekledim.Referans kodu da yoktu . Bu süre içinde tüm kimlik bilgilerim vermeme rağmen bekledim.

Üye olmayı beklemeden , bir çok mesajlara ulaşabilen insanların mağdur olabileceğini düşünmek gerekli bence.

THS, üye kabul ederken "açıkça" yazılanların bağlayıcı olmadığını, doğru veya yanlış olabileceğini hepimize duyurmaktadır. Hatta o kadar ki, konu başlıklarının yer aldığı bölümde de aynı uyarı yapılmaktadır.

Bu itibarla, resmi niteliği olmayan ve gerekli uyarının da yapılmış olduğu forum alanındaki bilgi nedeniyle hiç kimse yanlış yönlendirilmiş sayılamaz. Siz, hukuki sorununuza doğru bilgiyi bir avukat bürosuna giderek ve danışma ücretini de ödeyerek alabilirsiniz.

Ne THS'nin ne de buraya yazı yazan hukukçuların, kimseye danışmanlık hizmeti vermediği kuşkusuzdur.