Mesajı Okuyun
Old 24-08-2009, 14:30   #624
trajikomedya

Alıntı:
Yazan yigit289
Arkadaşım hangi zor sınavda puanlar yükselir bunu bana bir açıkla ben senden başka bir şey istemiyorum.Ters orantı olur.Sınav zorsa yapılan net ortalamalrı düşer ve buna mükabil puanlar düşer ve öğrenciler daha düşük puanlarla aynı okula girerler.Ama sınav kolaysa bir önceki yıla göre yapılan netler artar ve sıralama aynı kalır ama puanlar yükselir ki bu sene de 3-4 puanlık bir yükselme görülüyor.Geçen sene lise sonlar azdı diyorsun ancak zaten düz liseler mezun vermedi sadece.Düz liseden de ilk yılda kazanabilecek çok az insan var zaten.O yüzden hiç karşılaştırma derim.Herkesin çalışma süresi farklıdır.Sınav çok zordu bn günde 3 saat uyudum öyle kazandım diye bir mantık yürütmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.Seninle aynı okula giren dier kişiler belki günde 3 saat çalıştı da kazandı.Bilemiyeceğin için sınav zordu demenin bir alemi yok öss sonucuna göre sınav kolay gelmiş.Ben bu sene girmedim ama girmeden de anlaşılabiliyor puanlardan.Kontenjan artırımının da büyük payı var ayrıca.
öss 2008 ve 2009 u çözmenizi öneriyorum. ben burda kendimle ilgili savunmada değilim.lütfen biraz araştırın. ayrıca her düz liseden en az 1 sağlam adamın çıktığını dahi farz etseniz olayın boyutu oldukça değişecektir. ki birden fazla çıkar.