Mesajı Okuyun
Old 13-02-2007, 11:48   #28
Admin

Sayın Çelik,

Siz bu forumun en eski üyelerindensiniz. Foruma kaydolan 24. üyesiniz. Bu forumdan önce kullandığımız bir forum daha vardı ancak sanırım orada siz üye değildiniz, o dönemde THS'yi email grubu aracılığıyla takip ediyordunuz.

KİMLİK BİLDİRMEYENLERİN DRAMATİK ANALİZİ isimli konuyu bana hatırlatmanız gerekmiyor, zaten hiç aklımdan çıkmıyor! Ancak yeni üyelerimize hatırlatmak açısından linkini vereyim:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=1132

Bu konuda görüşlerinizin kısmen de olsa değişmesine sevindim açıkçası, çünkü benim görüşlerim hiç değişmedi. Sanırım ben daha inatçı çıktım, bu gidişle köprüden yuvarlanan da ben olacağım herhalde.

Ancak üyelerimize isimleri açık yazışma zorunluluğu getirmesek dahi, zaman içinde üye kayıt prosedürümüzü sıkılaştırmakla, yeni üye kayıtlarında TC kimlik numarası sormakla, yeni üye kabul ederken son derece seçici olmakla, üye başvurularından kimlik bilgilerini tek tek kontrol etmekle bir noktada sizin arzuladığınız yere geldiğimizi düşünüyorum. Evet bugün üyelerimiz halen isimlerini diğer üyelerden gizleyerek sitede yazışabilmektedir ancak mükerrer üyeliklerin takibi, istenmeyen üyelerin siteden uzak tutulması, üyelerin doğru kimlik bilgilerini verdiklerinin teyidi vs. konularında THS internet teamüllerine göre inanılmaz yüksek standartlara sahiptir ve üye veritabanı bir internet sitesinden beklenmeyecek kadar doğru, tutarlı ve günceldir.

Sitemizin üyelerinin çoğu bu durumdan haberdar olmayabilir, ancak bu sitede kuralları kasıtlı ihlal edenler, "beni siteden uzaklaştırsalar ne olacak, nasıl olsa yeni bir kayıt açar girerim" diyenler, "beni 11.000 üye arasında kim farkedecek" diye düşünenler, bunu yapamadıklarını farkettikleri zaman THS'ne üye olarak kabul edilmenin diğer internet sitelerinden ne kadar farklı ve ayrıcalıklı olduğunu anlamaktadırlar, ancak çoğu kez onlar için artık çok geç olmaktadır. Bu açıdan, sitemizde üyelerimizin isimlerini diğer üyelerden gizleyebilmesinin, site standartlarına ve kalitesine hiçbir olumsuz etkisi olmadığını düşünüyorum. Hala..