Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 19:49   #113
Heybe Hukuk

Varsayılan Çok düşünmeden, hiç taşınmadan . . .

Sayın Yıldırım;
İşte bizzat kendi satırlarınız arası, Yeliz cevapları efenimmm

Alıntı:
Yazan Ahmet Yıldırım
sayın av-yeliz,

O kim?
O, öyle biri ki; her avukatın elde etmeyi hayal ettiklerine sahip; her hukuk fakültesinde verilen olumsuz örneklerin rol modeli-canlı-.

O yu biz tanıyormuyuz?
Bizzat şahsen değil. Ama muhakkak yanınızda yörenizde O'nlardan bir tane vardır. Her mesleki sohbette eleştirirsiniz, her sahip olduğunu kıskanırsınız, sonuçlara götürür yolları kınar ama sonuçlara da içten içe gıpta etmeden duramazsınız.

Tanıyorsak ismi mi O yoksa isminin baş harfi mi O?
O, 3. tekil kişi zamiri olarak bilinir. Ama aldanmayın siz. O'nun tek vasfı çok da önemli olmadığından mütevellit, hayatınızca 2. tekil kişi olamayacak kadar uzak kalacak olanı tanımlamaktadır. -En azından ben şahsım ve tüm saygıdeğer meslektaşlarım için öyle olmasını umud ediyorum-

Yoksa bu O işaret sıfatı mı?
Hımmm. Evet aynı zamanda da işaret sıfatıdır. Ancak bu hususu bir bilene _Sayın Suat Ergin'e- sormakta fayda var.

İşaret sıfatı ise kimi işaret ediyor?
Olmak istemediğiniz, olanı eleştirdiğiniz ama aynı yollarla olmasa da sahip olduklarına sahip olmak için bir ömür didindiğinizdir.

Değilse bu O nasıl bir O?
Bunca tanımlamadan sonra, görecelerinizi koyup masaya, gayrısını bizzat kaleme almanızı rica ettiğim bir O'dur.

Bu o tacir midir?
Bence değildir. Görmesi umulan hizmet nedeniyle, tacir sıfatından daha fazlasına sahip olması gerekliliktir. Sadece basiretli olmanın, olması gerekenleri haiz olmasına yetmeyeceği muhakkaktır.

İflasın ertelenmesi yoluna başvuruyor mu?
Henüz değil. Ayrıca iflası tarafımca istenen bir durum da değildir. Her ne kadar eleştirsek te, varlığı devam etmelidir ki; nihai sonu her birimize ders olsun.

Başvuruyorsa nasıl başvuruyor?
Henüz böyle bir başvurusu olmadığından; iflasın ertelenmesi ile ilgili hususlar, genel başlık altında irdelenmeli ve öğrenilmelidir.

Başvurdu da kabul mü etmediler/
-

Krediyi hangi bankadan çekiyor/
Muhtemelen en düşük faiz oranlarını taahhüt eden bankayı seçmiştir.

Faiz oranı nedir?
-

Ödeme imkanı var mı/
İllaki ödeyeceği, tarafımca tahmin edilmektedir.

Yoksa neden çekiyor?
Olsa zaten neden çeksin ki..

Önceki çekenlerin halini biliyor mu?
Dünyanın kendisinden mütevellit olduğu sanısına sahip olduğundan; bildiği tahmin edilmemektedir.

Çekince ne olacak?
Günü kurtaracak olması muhtemel.

Çekipte kim kurtulmuş?
Hiç çekmedim. Çeken de pek tanımam. Çekeni çok olana sormalı.

Kurtulmasa ne olur?
Ağustos böceği masalının sonu mu?

Dünyanın sonu mu gelir?
Yok sadece masalın sonu. Tatlı uykular gelebilir belki..

Dünyanın sonu ne zaman gelir?
O'nun 3. sıçrayışı olduğunu kabul edecek olursak; hala sıçramaya devam edebilirse ve bu O'lar, Diğerlerinden niceliksel olarak çoğaldığında gelir belki.

Dünyanın sonunun gelmesi kıyametin alameti midir?
Hangi inanışa göre? Kim için?

Yoksa kıyametin ta kendsi midir?
Bence öyledir.

Kıyamet mi yaklaşıyor?
Şahsen yaklaştığına inanmaktayım. Ya siz?

ne zaman kopacak?
Allah bilir...

Kopacaksa ve biliyorsanız neden susuyorsunuz?
Kopacak. Susmuyorum. Bilmiyorum.

Burda susma hakkını kullanmak doğru mu?
Değil.

Daha fazla soru sormayacağım, zira bu soruların cevaplarını ararken dumur olacağınıza olan inancımı kuvvetle koruyorum
Beni dumur etmek o kadar kolay değil...

Selamlar, saygılar, sevgiler...