Mesajı Okuyun
Old 24-06-2016, 11:30   #5
kamu görevlisi

Sn DOĞANEL
Kusura bakmayın kafamda çözemediğim sorun şöyle bahsettiğiniz gibi her bir başka eylem için ayrı dava açılır bunu anlıyorum ancak benim açtığım dava uyarı cezasının iptali yada kınama cezasının iptali değil onlar için ayrı ayrı dava açıldı zaten ve her ikisinede mahkeme ret kararı verdi şu anda itiraz aşamasında ben ise herhangi bir fiile iki ayrı ceza verdikleri için iptal davası açtım ve tek fiile iki ceza verme işlemi iptal edildi.Sonuçta idarenin yaptığı eylem her seferinde aynı yani bir ceza için yanına ikinci ceza ekliyorlar.Mahkeme bu uygulamayı iptal etti.Yani cezanın türünden bağımsız.Burada farklı olan cezayı gerektiren fiiller buna karşılık idarenin yaptığı işlem aynı bir fiile iki ceza vermek.Şimdi her bir tek fiile iki ceza verme işlemi için ayrı dava açılacaksa idare kişi emekli oluncaya kadar bir fiile iki ceza verecek kişide emekli oluncaya kadar bunlara dava açaçak işte burada aklım karışıyor yargının hukuk dışı diyerek iptal ettiği bir işlemi idare her seferinde tekrarlıyabilecekmi? Hani yargı kararlarını uygulamamak TCK 257 kapsamında suç oluşturuyordu hukukçu olmadığım için yorumun bu kısmında tereddüt yaşıyorum bilmem açıklayabildimmi sıkıntımı ..