Mesajı Okuyun
Old 02-12-2020, 15:49   #1
av.eylemm

Varsayılan İki Haklı İhtar veya İcra Takibi ile Tahliye !!!

Herkese merhaba,, öncelikle konu ile alakalı forumda neredeyse açılan bütün konuları okudum, araştırdım fakat bazı soru işaretlerimi giderebilmiş değilim. Bu nedenle affınıza sığınarak yeniden sormak istiyorum. Müvekkilim evini kiraya veriyor ve kira sözleşmesi 30.04.2016 tarihinde imzalanıyor. Sözleşme yenilenmemiş ve feshine ilişkin bir bildirim de yapılmamıştır. (Burada 1'er yıl uzatılmış sayılır diye biliyorum) Kiracı 2020 yılı içerisinde neredeyse hiçbir ayların kirasını ödememiş. Müvekkil kiracının derhal tahliyesini istiyor artık işin para kısmında da değil. Burada yapmam gereken 2 yol var diye düşünüyorum.
1-) İki Haklı İhtarla tahliye
2-) İcra takibi ile tahliye
Fakat burada merak ettiğim husus şu: Acaba önce ihtarname gönderip ödenmemiş ayların ödenmesini(30 Günlük süre tanıyıp) isteyip aynı zamanda vadesi gelmiş Aralık ayı kirası için icra takibi yapsam bu mümkün müdür?( Yani aynı anda farklı aylar için hem ihtar hem de icra takibi) Bu şekilde icradan sonuç alamazsak yani borçlu itiraz edip takibi durdurur veya ödeme yaparsa tahliye sağlayamayız diye düşünüyorum.) Bu nedenle bu yolu tercih etsek 2 haklı ihtar nedeniyle Sulh Hukukta Tahliye davası açabiliriz diye düşündüm hangi yolu kullanmamı tavsiye edersiniz. Mesleğinde yeni ve bu davaları ilk kez deneyimleyen bir meslektaş olarak sorularıma cevap veren herkese çok teşekkürler, İyi çalışmalar.