Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 23:18   #1
Konuk

Varsayılan 2.eş ile yurtdışında yaşama imkanlarından çocuğumun faydalanması

merhaba,
5 yıl önce ilk eşimden ayrıldım.Bu evliliğimden 10 yaşında bir kızım var.2.evliliğimi yapmayı planladığım kişi yurtdışında çalışma imkanı olabileceğinden bahsetti.Çalışmayı düşündüğü ülke İngiltere ve nikahı yapıp üçümüzün birlikte gitmemizi istediğini söyledi.Gerçi henüz iş görüşmeleri devam ediyor ama ben yine de bazı konuları merak ediyorum.Kızım babasının nüfusuna kayıtlı ancak velayeti bende.İlişkilerimiz gayet iyi,düzenli olarak görüşüyorlar.
Evlenecek olduğum kişi yurtdışına çalışmak için giderse ve daha önceden nikah yapmış olursak çocuğum da benimle gelebiliyor mu ve oradaki çalışma vizesinin yani geçici oturumun sağladığı ve benim eşimden dolayı yararlandığım haklardan o da yararlanabiliyor mu? Sağlık eğitim vs. Yani sadece kızımın velayetinin bende olması yeterli mi yoksa yeni evleneceğim kişinin nüfusunda olmadığı için gelemez ya da faydalanamaz mı? Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.Henüz plan aşamasında olduğumuz için etrafımda kimseye soramıyorum ve bu plan öncelikli olarak kızımla ilgili soru işaretleri ortadan kalktığında şekillenmeye başlayacak.Aksi halde kızım olmadan asla diyerek sizi tebessüm ettireyim.Şimdiden ilginiz için teşekkür eder, kolaylılkar dilerim.