Mesajı Okuyun
Old 18-08-2020, 13:06   #3
Av. Zümer AYDIN

Alıntı:
Yazan gülnihal çevik
İzale i şuyu davası maktu harca tabidir, dava değeri yoktur, harç tamamlama durumu da yoktur.

Davada tapulardan tespit ettiğiniz tarafları davalı olarak göstereceksiniz. Eksik kalan olmuşsa, sizin sağ olduğunu düşündüğünüz ancak vefat etmiş taraf vs. mahkeme bu eksiklği tamamlamanız için size süre verecektir. Sıkıntı etmeyiniz.

Belge olarak tapu örneğiniz vasa ekleyebilirsiniz, eklemeseniz de olur. Tapuların ada-parsel bilgilerini doğru verin yeterli.

Taşınmazlardan herhangi birinin olduğu yer mahkemesi yetkilidir. Başka şehirde taşınmaz varsa onu da davaya dahil edebilirsiniz.

Tapudan sorgulama yaptırıp taşınmazları tespit ettirebilirsiniz. Sonradan taşınmaz ilave edemeyebilirsiniz ancak ayrı dava açıp birleştirilmesini talep edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Meslektasim cok teşekkür ederim. O zaman öncelikle tapudan tespit yapmam gerekiyor. Takbis sistemi kullanarak bu tespitleri yapabiliyor muyuz ? Dedenin ve babanin tclerini girerek nerde , ne var bu sekilde öğreniriz saniyorum. Akabinde birden çok taşınmaz olmasi nedeniyle murisin son ikametgahinda dava acabiliyoruz veya tasinmazlardan herhangi birinin olduğu yerde dimi ?? Diger tüm mirascilar bana vekalet verirse husumetsiz dava mi açmak gerekecek? Hepsini davacı yapicam o halde?