Mesajı Okuyun
Old 01-08-2006, 11:48   #33
lawyerpiskin

Avmehmett size can-ı gönülden katılıyorum, sivil toplum teşkilatlandırması yapma isteğinize saygı duyuyorum lakin bu sınavı kafasına takmış vaziyette ve gaflet halinde bulunan saygıdeğer(!) büyüklerimize sesimizi burada duyuramayacağımıza da eminim; bu konuda çalışmalar yapması gereken Barolar Birliği'dir diye düşünüyorum.Gerçi bu sınav eleştirilmeye daima mahkumdur ve uzun süreli bir uygulama olacağını da zannetmiyorum. Ülkemizin iyi okullarını kazanmış olan arkadaşlarımın da mahmurlukta olduğunu zannediyorum ki bu müthiş eşitsizliğe karşı başka türlü bu kadar toleranslı olamazlardı, onlara da teşekkürler.
Californ saydığım hocaların ne kadarı hangi zaman aralığında size ders verdiğini tartışma konusu yapmak istememiştim tek açklamaya çalıştığım biz ÖSS'deki başarısızlığımızı döviz bazında yüksek okul harçları ödeyerek çekiyoruz bunun dışında sizinle öğrenim hayatında başka bir farkımız olmadığı kanısındayım.Nitekim burslu olan birçok arkadaşımın yanında dersleri çok iyi olan burssuz arkadaşlarım da var.
NOT:Çok yüksek puanla öğrenci alan Bilkent Üniversitesi'de bir vakıf üniversitesidir.