Mesajı Okuyun
Old 15-05-2013, 23:17   #1
brn-34

Varsayılan izale i şuyu ihalesinden alınan gayrimenkul üzerindeki hacizlerin durumu

sayın meslektaşlarım benim için gerçekten özellikli bir konu olduğu için değerli görüşlerinize ihtiyacım var... müvekkilin paydaşı olduğu bir gayrimenkulde 5 paydaş var ve herkesin payı kendi alacaklarınca hacizlidir... müvekkil hacizlerin konulmasından sonra izale i şuyu davası açmış bulunmakta( hacizler daha önce konulmuş ama)...çok yakın tarihte de ihale var ve müvekkil (paydaş) bu ihaleye girip diğerlerinin de payını almak istiyor... bildiğim kadarıyla icra-i satışlarda ihale alıcısı her türlü takyidattan ari olarak alır taşınmazı ama aksi görüşte beyanı olan meslektaşlar gördüm ve doğal olarak emin olamadım...
1- paydaş müvekkil burayı aldığında diğer paydaşların borçları nedeniyle konulmuş hacizlerden ari olarak mı alır taşınmazı? İcra müdürünün ihale alıcısına sen burayı hacizli olarak aldın hacizler sana geçti deme durumu mümkün mü ? diğer paydaşların ve müvekkilin hacizli payı(borç miktarı kadar) ihale bedeli diğer icra dosyalarına mı gönderilir?

bu arda şunu da belirtmekte belkı yarar var diğer paydaşların çok fazla borcu var ve payları borçlarını karşılamıyor....