Mesajı Okuyun
Old 27-09-2011, 14:29   #4
Av.Nevra Öksüz

Sayın tiryakim,

Alıntı:
Yazan tiryakim
Kıymetli Meslektaşlarım acil olarak bir konuda görüşünüzü almam gerekiyor. CMK ' dan tarafıma dosya atanıyor. Ceza davasının konusu kısaca şu; Oğlu babasını silahla tehdit ediyor , baba da oğlundan şikayetçi oluyor bunun üzerine asliye ceza mahkemesinde yargılama başlıyor.
Duruşma esnasında baba şikayetinden vazgeçiyor. Oğluda CMK 231. Maddesi gereği HAGB kararının uygulanmasını istiyor. Bugün itirazın son günü..Bugün ceza dosyasına baktım.Müdafisi olduğum kişinin başka bir suçtan dolayı HAGB si var. Asliye ceza mahkemesi tekrar HAGB uygulamış neden uygulandığını da anlamış değilim . Hakimin gözünden kaçtı herhalde...
Benim bu durumda HAGB kararına itiraz etmem gerekir mi ? Sonuçta şikayetçi şikayetinden vazgeçiyor, Suça sürüklenen çocuk hakkında HAGB uygulanmasını istiyor ve Suça sürüklenen çocuk babasını tehdit ettiğini söylüyor, yani suçunu kabul ediyor. SSÇ un bir HAGB si olduğu halde mahkeme tarafından tekrar HAGB kararı veriliyor. Benim bu durumda itiraz etmem gerekir mi ? Görüşlerinizi açıklarsanız sevinirim.CMK dosyası olduğu için taraflarada ulaşamaıyorum
Teşekkürler...

1- 5237 S.K. m.58: "...Fiili işlediği sırada onsekiz yaşını doldurmamış olan kişilerin işlediği suçlar dolayısıyla tekerrür hükümleri uygulanmaz..."

2- Bazen, sayın Admin, ayrı üyelerimize aynı "nick"i kullanma izni mi verdi acaba diye (çok) merak etmeme sebep oluyorsunuz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=65566

Saygılar...