Mesajż Okuyun
Old 17-09-2011, 22:39   #3
Konuk

Varsayżlan

Ben, buradan sizlere, kīsaca magduriyet durumumu anlatmak istedim. Yazdīgīnīz ūzere; sormak istedigim soruyu, aēikēa, yazamadīgīmī fark ettim.
Fransa'da yasamakta oldugumdan dolayī, Fransa'daki hukuk sistemine dayanarak, cevaplamanīzī istedigim sorular sōyle:
1) Yazīda da anlatmaya ēalīstīgīm nedenlerden dolayī, Fransa'da avukat tutmak ister ve yukarīdakī ilk mesajīmda da belirttigim nedenlerden dolayī; bu duruma dair avukattan, ne gibi bir yardīm talep edebilirim ??
2) Ruh ve akīl sagligīmī koruyabilmek iēin, Fransīz Psikoterapiste tekrar gitmek istersem; hukuken, Fransa'da bir Tūrkēe tercūman īstemek zorunda kalacagīmdan ōtūrū; bana ūcretsiz Tūrkēe tercūman verirler mi ??
3) Ūcretsiz avukatī Fransa'da, nereden talep edebilir ve yukarīdaki mesajīmda belīrttigim konular, hukukta ne tūr kapsamda degerlendirilir ??
Ben su an itibariyle, devletten aldīgīm sosyal yardīmla geēinmekteyim !
Fransa'da ūcretsiz avukat verilmekte, ancak, bedava tercūman verilip verilmedigi konusunda ēeliskili bilgiler aldīm. Benim tek amacīm, bu kōtū ortamdan kurtulup; baska bi sehirde, oturmaya ve ēalīsmaya (yeni bir hayat)ve ēocugumdan temelli koparīlmamaktīr(bosanma ve ēocuk velayeti davasīndan dolayī).
Fransa'da, bu tūrden vakalar iēin basvurulmasī gereken merci/-ler ve sūrece iliskin sizden, bilgi rica ediyorum. Kīsa zamanda cevap vermeniz dilegiyle.
Simdiden tesekkūr ederim.

Saygīlarīmla.