Mesajı Okuyun
Old 07-05-2008, 23:26   #22
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Fahri ALİMOĞLU
İlginç...
Cezaların azlığından yakınan avukatların varlığı için kullanabileceğin tek kavram bu.

Sayın Alimoğlu,
Cezaların azlığından "insan" olarak yakınıyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Fahri ALİMOĞLU
Öncelikli olarak TCK'da öngörülen cezalar asla az değil. benzer ülkeler arasında en ağır müeyyidelerin bizde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

"Benzer ülkeler", hangi ülkelerdir? Karşılaştırma tablosu elinizde varsa buraya aktarır mısınız? O ülkelerde kaç yılda bir af çıktığını, yasa değişikliği nedeniyle uyarlama yapılıp yapılmadığını, zamanaşımı nedeniyle düşen dava oranının ne olduğunu da ekler misiniz?

Alıntı:
Yazan Av.Fahri ALİMOĞLU
İkincisi; bizdeki sorun cezaevlerinin islah amacına hizmet edecek biçimde planlanmamış olması ile ilgili.
Düşüncenize katılıyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Fahri ALİMOĞLU
Üçüncüsü;böööö yapmaya 7 yıl hapis cezası veren hakime görüldüğü ilk yerde altı kalınca çizilmiş bir biçimde böööö yapılmalı. Hayatını adalet dağıtarak kazanmasına da engel olunmalı.
O 7 yıl ile ilgili mesajı yazan sayın tiyerianri'den yanıt alamadım ama büyük olasılıkla uydurma bir haberdir.

Alıntı:
Yazan Av.Fahri ALİMOĞLU
İlginç...
Avrupa'da tutuklu yargılanma oranı %2 bizde %47 buyrun buradan yakın.

Bu bilginin kaynağı nedir? Hangi yılları içerir? Avrupa'dakii suç işleme oranı, gelir düzeyi ile suç işleme oranı arasındaki ilişki, eğitim düzeyi ve bunun suç işleme oranı ile ilişkisi...vb. tümü ile karşılaştırmak gerekmez mi?

Saygılarımla.