Mesajı Okuyun
Old 13-01-2012, 22:56   #5
Av.Muhammet Aydın

Evet gerçekten az;bende katılıyorum .Ortalama bir avukatın aylık 10.000,00 TL kazandığı şu canım ülkemde, ülkenin tüm sorumululuğu üzerlerinde olan asker ve milletvekilleri ve yüksek bürokrasi ile en az onlar kadar değerli; hakim ve savcılık görevini yapan kamu görevlilerinin aldıklarını duyduğum maaş miktarı gerçekten çok üzücü.Bir zamanlar, vicdan ile cüzdan arasına sıkışmış olduğu konusunda yoğun rivayetler duyduğumuz bu mesleğin mensuplarının, bu kez de kendi içinde sınıflar oluştuğu için, bu sınıfların arasına sıkıştıklarını duymaktan ziyadesi ile üzülmüşümdür. Asgari ücretin 5.000 TL olduğu ülkemde en normal memurlara, devlet tarafından;lojman ve yardımcı en az iki eleman oda ve odacı,kapısında polis,makam ve mevkii verildiği, bu zengin ülkemde,hata yapma hakkının tüm devlet memurlarına tanındığını,üstlerinin %50'yi geçen hatalı kararlarda dahi hata yapmasının hak görülerek gerekli töleransın tanındığı tapu müdürlükleri ve kadastroların olduğunu da biliyoruz. Dahası ülkemin insanlarının ulaştığı engin demokrasi bilinciyle, vicdanlarına danışarak polisin mesleğini yaptığı,vicdanına danışarak harita mühendisinin çizimini yaptığı,vicdanına danışarak muhasebecilerin hesap yaptığını ve profesörerin vicdanı ile akademik aratırmaları sürdürdüğünü görmekteyizdir. Yaptıkları meslekle ülkemi kurtaran,doktorlar ve kalorifercilerin de en az bu isyan ateşi kadar içlerinde,güçlü duygular yaşadığını biliyorum. Fert fert tüm bireylerin ülkenin zenginliğinden faydalanma noktasında bu kadar azimli olduklarını görmekte beni yine fazlasıyla mutlu ediyor.Devleti düşünerek ferdi unutmuş eski düzenlerin şu an değiştiği,artık insanca yaşamın insanların damarlarıda dolaştığı canım ülkemde lütfen birileri bu sese kulak versin.Bu cılız ses insanların dimağında çınlayarak kat be kat artsın. Kendilerine ayrıcalıklı sınıf atfeden güçler, sizlere sesleniyorum.Lütfen bari bir avukat kadar,işi sadece bu sesin sahibi insanlara aracılık etmek olan bir avukat kadar, ülkemin zenginliklerinden faydalansın bu insanlarda. Gerisi zaten gelir,ülkede,adalette,insanlarda hayatlarda bu insanların iki dudağı arasında...Lütfen birileri bu sesi duysun...