Mesajı Okuyun
Old 05-01-2011, 14:25   #18
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan mahzen
Düzeltilmesi gereken aksaklıklar ve uygulamadaki yanlışlıkların hemen hemen hepsine baktığınızda göreceksiniz ki asıl sebep keyfi uygulamalardan ve yasalara aykırı durumlar değil mi bizim bahsettiğimiz?
Değil. Bu durumlar başa geldiğinde bizzat avukat tarafından çözülmelidir.

Sizin verdiğiniz örnekleri geri veriyorum:
Alıntı:
>>> Avukat büro ve evindeki aramaların yasaya aykırı yapılmasının nedeni nedir? Yasaya aykırı şekilde avukat bürosu ve evlerindeki yasaya aykırı şekilde gerçekleştirilen aramaları önlemek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Yasaya aykırı işlemlere karşı durmayı meslek edinmiş avukat kendi haklarını da koruyabilmelidir. Vekaleten karşı dururken asaleten karşı duramamak anlaşılır değildir. Bu konuda barodan yardım isteyeceksek her davamızda baroya başvurma zorunluluğu var demektir.
Alıntı:
>>>Avukatlara yasa ile tanınan belge inceleme yetkisinin, yönetmelik ya da kurum içi düşünce yazıları ile fiilen ortadan kaldırılmasının nedeni nedir? Yasa ile tanınan bir hak, yönetmelik ya da kurum içi düşünce yazılarıyla ortadan kaldırılabilir mi? Bu konuda ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz?
"Yasa ile tanınan bir hak, yönetmelik ya da kurum içi düşünce yazılarıyla ortadan kaldırılamayacağına" göre avukatın bu konuda eli kolu bağlı mıdır? Bu konuda yapılacak şeyi Bakanlık düşünmüyorsa avukatın bizzat düşünmesi gerekmez mi?

Keyfiliğin başı, görüldüğü yerde, bizzat avukat tarafından ezilmelidir. Avukatın kimseden yardım istemeye ihtiyacı bulunmamaktadır.