Mesajı Okuyun
Old 17-01-2015, 12:13   #19
asumann

Dikkat kredi masrafları için doğrudan icra dikkat

Merhaba sevgili meslektaşlarım ben yeni bir avukat olarak haliyle bu konuyla bolca uğraştım. Edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşayım istedim. Tüketici hakem heyetine verdiğim dosyalarda kendi lehime ne yazık ki bir netice elde edemedim. Müvekkillerimin bir kısmı beni haricen tutup bankayla anlaşıp parasını eksik de olsa tahsil etti ve ben devre dışı kalmış oldum. Şimdi öncelikle yaptığım hataları yazayım.
1-)Heyete veya icraya vermeden önce bankadan kredi masrafını istediğme dair yazı yazmak buna hiç gerek yokmuş ve bolca posta masrafı ödemek durumunda kalınırmış
2-) İlle de dekonta gerek yokmuş bir ödeme planı veya o kesintinin yapıldığını gösterir herhangi bir kağıt yeterli olurmuş.
3-)Akbanktan çekilen kredi için hakem heyetine başvurmamak gerekirmiş başvurulan meblağı müvekkille hallederek seni devre dışı bırakırmış.
4-) Halk banktan cekılen krediyi doğrudan icraya koymak mantıklıymış itirazsız yatırırlarmış.
5-) Ziraat Bankası için doğrudan icra gereksizmiş her durumda itiraz edip takibi durdururmuş.

Ayrıca Vakıfbank HSBC bankalarının da doğrudan icra sonucu paranın tahsil edildiğini öğrendim ama duydum yalnızca şahsi bir tecrübem yok. Umarım faydalı olmuşumdur. İyi çalışmalar.