Mesajı Okuyun
Old 02-12-2011, 17:39   #12
ilkay efe

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
İstanbul Beşiktaş Barbaros Bulvarı'ndaki (Yıldız Yokuşu) Conrad Oteli'nde düzenlenen Arabuluculuk Uygulamaları Uluslararası Çalıştayı'nda İstanbul Barosu'nca protesto ve basın açıklaması yapılacak. (06.12.2011)Tüm meslektaşlar davet edilmiş. Amiyane tabirle izah edecek olursak mevzu ekmek davası. bknz:http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=6415

Evet ekmek ve onur kavgası. Ama basın açıklaması yetmez. Bir baro veya Barolar Birliği ağzını açınca herkes " Bu söyleyen toplum için çok önemli, söyleyen de değerli" diye saygıyla dinlemeli.Az buz değil resmi bayramlarda baro başkanının resmi protokolde bir yeri olur. Ha bire geri plana atılmaya çalışılıyor.

CMK ve adli yardım. Paranı devletten al devlete karşı savunma yap.Ne kadar profesyonel. Niye eleştiriliyor? Profesyonel olsa bu kadar sorunlu olur mu?

Kimseye kişisel bir hıncım yok.
Ama ne baro, ne x ne y , ne barolar birliği zerre kadar umrumda değil.Hepimiz bir gün ölüp gideceğiz. Aptallar kavga eder.Koyunlar da kasaba giderken bile sessiz sedasızdır.

Fatih Sultan Mehmet , İstanbul' un önüne gelmiş. Bizanslılar hala " melekler dişi mi erkek mi" diye tartışıyormuş.Ne farkı var?

İNSAN SAYGIYI SATIN ALIR.İŞİNİ İYİ YAPANA SAYGI GÖSTERİLİR.Ben benden saygı satın alacak bir mesleksel koruma ve mesleğin mevzi kaybetmemesini istiyorum.