Mesajı Okuyun
Old 28-01-2020, 19:59   #3
Adalet1903

Üstadım kesinlikle haklısınız abonelikleri kiracı üzerine almakla yükümlü ancak burada 1 Eylül 2010 başlangıçlı kira akdi söz konusu ve ev sahibinin bu hareketinden sonra müvekkilimin 1 yıllık kira akdiyle abonelikleri üzerlerine almalarını ev sahibi imkansız hale getiriyor. Ev sahibi şüpheli sıfayıyla vermiş olduğu ifade de '' zaten kiracıların evden çıkması için abonelikleri sonlandırarak direttim '' şeklinde ifadelerle bu olaya ilişkin ikrar da bulunuyor . Bütün bunlara rağmen müvekkilimin abonelikleri üzerine alması gerekiyordu şeklinde yorum yapılabilmesi mümkün mü ?

Üstadım yemin teklifini biz de düşündük ancak bugüne kadar uygulama içerisinde ben yemin deliline hiç başvurmadım . Yemini şu şekilde ev sahibine yöneltmemiz mümkün mü ? kasım ve aralık aylarında evin anahtarları sizin tarafınızdan teslim alınmış mıydı ? evin tahliye edildiğinden haberiniz var mıydı ?

Son olarak tedbir talepli açacağımız menfi tespit davası için söylüyorum . Şu an müvekkilim cebri icra tehditi altında olduğu için bir an önce bu tedbir kararı almamız gerekiyor. Davamızı açar açmaz hakime gidip durumu açıklayarak dosyaya teminatımızı yatırarak bir an önce tedbir kararı vermesini ifade edebilir miyiz ? davayı çağlayan adliyesindeki asliye hukuk mahkemelerinde açacağız , uygulamada istanbul'daki hakimler vekillerin bizzat kendi yanlarına giderek tedbir kararı istemelerinden rahatsız oluyor mu ? karşı tarafın tahsilatçıları bugün müvekkilimi arayarak evinize hacze geleceğiz şeklinde beyanlarda bulundular.