Mesajı Okuyun
Old 03-02-2010, 19:56   #36
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Önceden beni kalbinden sileni hayatımdan silerim,beni unutanı ben de unuturum vs. gibi klasik şeyler söylenirdi.Şimdi teknolojiyle işin içine facebook da girmi
ş

Beni msnden engelleyeni ben de hayatımdan engellerim olmuş mu
olmamış

Öyle bir durum yok.

Bu benim vazgeçemediğim huylarımdan birisidir, yaklaşık10-15 arkadaşımı facebook listten bu sebepten sildim. Birisi her kim olursa olsun, benim yazdıklarımı, yaptığım yorumları siliyorsa, bana hakaret ediyor, beni değersiz buluyor demektir. (Bu benim gözümdeki değerlendirmem, ben böyle durumlarda kendimi aşağılanmış hissediyorum) Bu sebepten ötürü hassas olduğum bir konu için bu durumlar kendimi ezikmiş ya da hakaret edilmiş tarzında hissetmeme sebep olduğu için, facebook listten bana ve yazdıklarıma değer vermeyenleri silmek de bir sakınca görmüyorum. Zaten abest şeyler yazmıyorum. Geçen gün ilkokul arkadaşlarımdan birisi yeni bir fotoğraf eklemiş, huyum değildir ama fotoğraf gerçekten güzeldi. Ben güzel çıkmışsın yazdım. Teşekkür ederim diye yorum ekledi. Ertesi gün bir baktım yazdığım yazı silinmiş. Direk arkadaşlardan sildim. Şimdi benim yaptığım yorumun ne sakıncası olabilir ki o sebepten ötürü kendi çapımda bu şekilde bir müeyyide ön görüyorum, karşımdaki kişi kim olursa olsun hiç fark etmiyor. Bu olmazsa olmazlarımdandır benim.

Ek olarak belirtmek de fayda görüyorum. Sayın Büşra Hanım facebook hesabımın şifresini bilen üç kişiden birisi, msn şifremi bilen tek kişidir. Yani burada biraz şekli bir tepki-müeyyide idi benimki.