Mesajı Okuyun
Old 17-06-2007, 10:49   #16
Av.Bülent AKÇADAĞ

Geçen gün müdafii olarak polis merkezine gittim. şüpheli hırsızlıkla suçlanıyor.

Çocuk 19 yaşında, bayan kuaförü, giyim kuşam olarakta hırsızlığa elverişli bir durumu yok (en azından yumurta topuklu kundura diye tabir edilen ayakkabıyla kimse hırsızlığa gitmez diye düşünüyorum) olay tutanaklarını inceledim sonrasında şüpheliye sordum ne oldu diye, birinin kendisine doğru koştuğunu arkasından tutun onu diye bağırdıklarını, kap-kaççıya müdahele etmek istediğini bu arada altı kösele olan ayakkabısının kaydığını ve yere düştüğünü arkadan koşanlarında hırsız sensin diyerek çocuğu yakaladığından ibaret. (çevrede bulunan esnaflarda şüphelinin ifadesini doğrular nitelikte ifade verdi)

Sorgu hakiminin huzuruna çıkarıldı şüpheli, olanları birde Hakim dinledi. Sonrasında Hakim baktı çocuğa -Evladım bu devirde kimseye yardım etmeyeceksin, bunu öğrenemedin mi ? Dedi. akabinde salıverildi.

Bu örnek ile adı geçen dizi arasında bağlantı kurmak istersek, gerçekten bazen yardım etmek istediğimizde başımıza iş alabiliyoruz. ama dizilerin geneline baktığımızda Sayın Can Doğanel'in belirttiği gibi,
Alıntı:
Dizi yapımcılarının bu dizileri hazırlarken Ratingi garantilemek için 12 yaşındaki çocuğun zeka düzeyini hedef alırlarmış
mantık ve hukuki dayanaktan yoksun senaryolar yazılıp çiziliyor. belkide bu yüzden dizilere vakit ayırmıyorum

Saygılarımla...