Mesajı Okuyun
Old 28-05-2008, 09:32   #4
supernatural

Karar

Alıntı:
Sigaranın amacı ise yapıştırıcı falan değil.Direkt insanların bağımlı hale getirilmesi.Yani devlet fabrikalarında kendi insanları bağımlı hale gelsin diye sigara denen uyuşturucuyu üretmektedir.Yada sınırlarından sigara denen uyuşturucuyu içeri alarak kendi insanlarının uyuşturulmasına hizmet etmektedir.Sigara kullanımına toplum onay veriyor mu?Evet toplum onay veriyor.Şu anda toplumun çok büyük bir kısmı sigara denen uyuşturucuyu kullanıyor.Devlet de yıllardan beri toplumun bu uyuşturucuya alışmasına zemin yaratmış.Yani sigara toplum tarafından onaylanmaktadır.Bu onayın ekonomik nedenleri de vardır.Sigara kullanmak ile sigara dışındaki uyuşturucuları kullanmak arasında fazlaca fark yok. Biri toplumun onaylamadığı uyuşturucu diğeri toplumun onayladığı ve büyük kısmının kullandığı bir uyuşturucu.

sayın duyurucu1
İlk önce belirtmek isterim ki sigara uyuşturucu değildir . lütfen uyuşturucu ile bir tutmayın çünkü uyuşturucu içen bir insan sizce ne kadar sağlıklı düşünüyor ?içtikten sonra kendin de oluyor mu? siz sigara içtiğinizde kendinizi tanımayacak hale geliyor muydunuz?
devlet insanları uyuşturucuya alışsın isteseydi dediğiniz gibi onların fabrikalarını da kurar ayrıca okulunu da açardı.devlet illegal yoldan para kazanmayı düşüneceği nerden aklınıza geldi anlamadım.ayrıca tütün yada sigara illegal bir madde olsaydı okulu da kurulmazdı.illegal olmadığı için ve insanlarında bunu talep etmesinden dolayı bu fabrikalar kurulmuştur. (tiryakiler fabrikalardan önce kendileri sararak içerlerdi)

sayın avukat ali özcan ve sayın haliseye katılıyorum yazdıklarınızda çelişkili ifadeler var şöyle ki madem ki bunu uyuşturucu olarak görüyorsunuz ,devletin bunu yasaklamasına da karşı çıkmamanız gereklidir.

sigara yasaklarına gelince ben içici değilim ancak sigara yasağının bu kadar kapsamlı olmasına karşıyım en azından içicilerin içebileceği özel odaların olması gerekirdi.birçok insanın sigara içemedği için işinde konsantre olamadığı ve performanslarının düştüğü de gözlemlerim arasında.her içmek istediğinde dışarı çıkamıyorlar.tamam belli bir şekilde bu düzenmeliydi içmeyen insanları koruyacak şekilde ancak içenlerin hakları da biraz korunmalıydı diye düşünüyorum.
saygılar