Mesajı Okuyun
Old 02-11-2008, 00:19   #4
üye16069

Sayın Konuk,
"Boşanma davası açılmadan ayrı yaşamakta haklı olan eş kendi imkanlarıyla bakım ve geçimini sağlayamıyorsa ,hem kendisinin hem de müşterek çocukların bakım ve geçimine katkıda bulunması için diğer eşten tedbir nafakası talep edebilir". Boşanma davası açılmadan , kendiniz ve müşterek çocuğunuz yararına tedbir nafakası talep edebilirsiniz.

Şu anda oturmakta olduğunuz evin tapuda akrabanız adına kayıtlı olduğunu ,kendi üzerinize geçirmek istediğinizi belirtmişsiniz.Eşinizle yasal mal rejimine yani Edinilmiş Mallara Katılma Rejimine tabi olduğunuz düşüncesi ile böyle bir devir sonucunda eşinizin şahsi borçları nedeni ile sizin adınıza kayıtlı gayrimenkulün haczedilemeyeceğini ancak ileride boşanmanın gerçekleşmesi sonucunda mal rejimi tasfiyesi sırasında sorun oluşturucağını düşünüyorum.

Gerek tedbir nafakası davanız gerekse şu anda oturmakta olduğunuz ev ile ilgili yapmayı düşündüğünüz işlemler ile ilgili olarak bir avukattan hukuki yardım almanızı , mali durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanızıöneririm.
iyi akşamlar.