Mesajı Okuyun
Old 20-01-2009, 13:58   #5
Avukat_A.K.

Çok haklısınız.

Zaten arakadaşı bana 7 tane çek gönderdi 25000 TL lik. Masraf göndermedi. Takipler Kütahyada açılacaktı. Haftaya bitiyor süresi. Ondan istifa ettim. Noter onaylı ihtar çektim.

Şimdi de diğeri başladı masrafsız yapmam için baskılara. 06.01.2009 da masraf gönderdi. 7 sinde Bursaya müracaat ettim. 8 inde takibi açtım. Ama bizden başka para isteyecek misiniz diye sorunca Bursa yol masrafı dedim. Kaldı ki onu da şimdi istemedim. O zaman da şikayet edeceğim demeye başladı. Hatta telefona sesimi kaydettiğini hissettim.

Tabii bunlar tamamen meslekte yeni olmakla ilgili. Doğru düzgün yazılı ücret sözleşmem ve yol masrafları müvekkile aittir diye bir belgem olsa şu anda forumda sayfa açmama gerek kalmazdı. Kaldı ki şehir dışından iş almak istemiyorum artık. O kadar zor durumda bıraktılar beni.

Bu dosyadan istifa etmem çünki icra takibini açtım emek verdim. Diğeri için herhangi bir emeğim yoktu. Sadece telefon faturam yüksek gelecek ve ihtardan dolayı masraf yapmış oldum.

Benim öğrenmek istediğim hukuken hakkı var mı zorlamaya? Yoksa bu kişinin dosyasını takip edeceğim bir şekilde bitene kadar.