Mesajı Okuyun
Old 27-01-2003, 23:07   #7
keremim

Neşeli kişisel almayın

Sayın tikici;
Ben cümlemi size hitaben değil sizin gibileri için yazdığımdan isim vermedim.Sizde yalnız değilsiniz.Nedenmi?
vatandaşlarımızın arasında Avukatlık yapmakta olan sizin gibilerinin elit bir tabakayı temsil etmesininde toplumsal sorumluluklarıda yüklediğine ve bu yükümlülüğünüzü yerine getirmediğinizi gördüğüm için yazdım.Bu sorumluluğunuzun sizlerinde ülke realitesini en iyibilenlerden olmanız ve bunlarıda açıkca yazmak ve anlatmak zorunda olmanıza rağmen ülkenin muz cumhuriyetimi olduğunu , halkımızında bukadar duyarsızmı olduğunu sormanız absürt değilmi?.Özelliklede sayın C.Savcısının yaşadığı gerçekleri yazmış olmasının altına dalga geçer gibi yazmanız doğrumu. Belki birşeyler karalamak için yazmış olabilirsiniz. Bunada hakkınız yok.hukuk ve demokrasi açısından ülkenin acınacak durumunu bilmeniz gerekmezmi? O halde cahil halkımızın söylemlerini kullanmanıza nedemeli ? Sayın C.Savcısının yazdıklarını hukuk adamı olmanın verdiği sorumluluk bilinci ile açıkca ve cesaretle değerlendirmeniz gerekmezmi?
bir eylemden iki ceza verilmesi , hakkındaki davaların sonuçlanmasına rağmen görevine iade edilmemesi, devletin bütünlüğünü zedeleyen askeri yargının bulunması, toplumsal baskı kurumlarından olan baronun bu konudaki korkaklığı nedeniyle duyarsızlığı, bilmemekten değil korkudan dolayı bu konudaki duyarsızlığın nedeni gibi nedenleri açmanız ve irdelemeniz gerekirken yazdığınızı esefle okudum.Bu nedenlede o şekilde yazarak cümlemi bitirdim. bu gibi olaylarda kaybedenler kişiler değil toplumun tüm bireyleri olacaktır unutmayın.
Yazımı uslüp bağlamında değerlendirikende yine sokakdaki vatandaş ağzı ile ve yaklaşımı ile yazmanızda beni doğruluyor. yani aksi halde yazdıklarımı değerlendirmeyecekmiydiniz.Ben söylediğimi bildiğim gibi bildiklerimide her yerde herkeze karşı söylerim. Antikonformistim . Bizim gibilerine de alışacaksınız.bu nedenle yazdıklarınızı ibretle izlemenizi bekliyorum. bunun gerçekleşmesi halinde meslek adına ne hale düştüğümüzü daha iyi anlayacağınızı umuyorum. meslek olarak iyi halde olsaydık bu günler kabus haline dönüşmezdi. Belki siz bunada katılmıyorsunuzdur.Saygılarımla. kendinize iyi bakın. C.Savcısı