Mesajı Okuyun
Old 01-04-2011, 11:03   #64
hayalihakime

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Bence biraz her alanda olduğu gibi beklentileri en aza indirebilmekle ilgili.Ne kadar beklenti içine girersek sanırım hayal kırıklığı o derece büyük oluyor.Ben yaşamadım bir beklentim yoktu çünkü.Sadece umut ettim,ediyorum.Hayal bile edemeyeceğim kadar da iyi gidiyor.

Yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen ertesi gün sanki hiçbir şey yokmuş ,olmamış gibi büromu açıyorum ve ben bu hissi çok seviyorum.

Özlem Hanım sizin hemşehrinizim sizi uzaktan tanıyorum ve gerçekten taktir ediyorum.Örnek alınacak nadir kişilerdensiniz. Avukatlık stajımın üçüncü ayındayım ve bu başlık altında yazan birçok umutsuz meslektaşımla aynı duyguları paylaşıyorum.Benim asıl idealim hakimlik ama sınava girdim kazanamadım. Şu an bir avukatın yanında çalışıyorum ve hergün kendime bu değildi olması gereken bu değildi diye haykırıyorum.Şu an ne yapacağım konusunda bir fikrim yok bu yıl böyle geçecek. Avukatlığı da sevdim zaten söz konusu hukuksa her alanı güzel diye düşünüyorum.Memleketime dönüp büro açma durumum olursa sizin görüşlerinizi almak isterim. Yazınız içimi rahatlattı teşekkürler