Mesajı Okuyun
Old 03-06-2010, 11:38   #1
zlm

Varsayılan Müvekkilin başka bir avukata vekalet vermesinden dolayı vekillikten istifa gerekçesi?

Müvekkil apartman yönetiminin ödenmeyen ap.aidatları için icra takibi için işlem yaptık. Son takip tarihimiz nisan 2009. Bütün dosyaları yönetici tarafından haricen tahsil edildi. Bana ödenenlerde bina yöneticisine teslim ile ödendi. Bina yöneticisinden de çoğu dosya için infaz olduğuna dair ibra alındı. Bütün dosyaları kapandı. 2009 nisan ayında bina vekilliğini yöneticinin haksız tutumlarından devam edemeyeceğimi sözlü belirttim.
Müvekkil ap. Yönetimi 2009 temmuz da başka bir avukata daha önceden müvekkilim olan müteahhit bir şirkete tamamen haksız bir dava açmış.
Bu davaya bakabilirmiyim?
Apartman ile tamamen ilişkimi kesmek istiyorum noterden vekillikten istifa göndermek istiyorum. içeriği başka bir avukatı vekil tayin ettiğinizden ve dava açtığınız tarafın vekili olduğumdan gördüğüm lüzum üzerine vekilliğinizden istifa ediyorum şeklinde tebliğ ettirsem nasıl olur?
Av.Kanunu 41 madde gereği 15 gün süre ile vekilliğim devam eder mi? Derdest olan icra takibi veya dava dosyası bulunmamaktadır. Hepsi infaz oldu.
Bina vekilliğim süresince bina yöneticisinin biraz problemli ve açık arayan herkese her şekilde dava açmaya hazır biri olduğunu gördüğümden vekilliği yapmak istemedim. Ve mesleğime zarar vermesini istemiyorum. İstifa ile bunu çözerek davalı şirketin vekilliğini yapmak istiyorum. nasıl bir yol izleyebilirim.???