Mesajı Okuyun
Old 14-09-2017, 12:42   #1
Konuk

Varsayılan Mal Rejimi Davasinda Sonuca Itiraz Edebilir miyim?

Merhabalar.
2 yıldır mal rejimi davamız vardı geçiğimiz hafta sonlandı.Ortak bir ev vardı evlendikten sonra alındığı için mahkeme tarafından yarı yarı hakkımız olduğuna karar verildi. Benim öğrenmek istediğim şudur avukatımın demesine göre 15 20 gün içerisinde gerekçeli bir karar gelecek hakim tarafından o kararda ya evin BEDELİNE yani boşanmış olduğum eşim tarafından bilir kişi raporunda hakkıma düşen paranın bana verilmesine yada SATIŞ olarak açık arttırma Usulu satışına karar verileceğini söyledi. Fakat anlamadığım şu ben bayanım ve eğer BEDELİNE olarak bir sonuç gelirse neden eşim bana para veriyor aksinin olması gerekmiyor mu avukatıma bunu sorduğumda tabunun eşiniz üzerine kayıtlı olduğu için böyle olur dedi. yani bu aşama da beni aydınlatabilir misiniz. 15 gün içinde karara itiraz etme hakkım var eğer itiraz edersem ne değişebilir. Ne yapabilirim yardımcı olursanız memnun olurum. Mahkeme yoluyla olduğu için ben bu satış bedelinde mumkünatı yok bir ev alamam kendime çocuklarım 18 yaş üstü fakat hem okuyup hem çalışıyorlar. bu durumda kadının mağdur olmaması için çocuklarıyla bayana verilmesi gerekmiyor mu.

Şimdiden teşekkürler bilginize