Mesajı Okuyun
Old 24-08-2009, 21:27   #34
üye24702

selamlar
Uzun zamandır girmiyordum, yazışmaların devam etmesine sevindim. Trajikomedya arkadaşım fakültemize hoş geldin İlk defa 150 kişilik kontenjyan açıldı seneye fakülte binası değişiyor, sizinle birlikte biz de pek çok yeniliği yaşayacağız. Sağolun, varolun
hazırlıkla ilgili soruna ben de kendimce cevap vermek isterim. Şöyle ki ben lisede hazırlık okudum. Grammer'i işi sıkı tuttuktan sonra -üniversite hazırlığı kadar olmasa da- temelini otutturduğuma inanıyordum. bir sene daha kaybetmeyi açıkçası gözüm yemedi. Hazırlık okumama kararı benim için çok zor olmadı. Üniversiteden sonra gerek duyduğumda dil kurslarıyla stajımı birlikte yürüterek sene kaybetmeden yabancı dili halledeceğimi düşünüyorum. (hayata karşı bi acelem var gibi...) Ama tabii burda fakültedeki herkes hazırlığa bakış açısını yazsa bile ne kadar işine yarar bilemiyorum. Çünkü vereceğin tüm kararlar subjektif değerlendirme ister. İleride hangi işi yapmak istediğinden ne kadar idealist olduğuna kadar pek çok etmen etkili olacak. bi de siz lisede hazırlık okumadınız kurslarda zorlanır mısın bilemiyorum. tabi müdafii'nin de belirttiği gibi 4 yıllık yoğun bir lisans süresinde unutma riskin var. malum, dil nankördür. senin de 4 yıl boyunca çok vefalı olabileceğini sanmıyorum kendisine karşı neyse...
Kendin için en iyi kararı vermen ümidiyle...