Mesajı Okuyun
Old 20-01-2009, 16:46   #2
avturker

Sayın meslektaşım benim başıma gelmemekle beraber bir avukat büyüğüm A.C.M. de görülmekte olan davasında kullandığı ifadelerden dolayı şikeyet edildi. Şikayete konu dilekçede hakaret unusur içerdiği iddia edilenbeyanlar;
' ....salıverme kararını saygı ile karşıladığımız söylenemez.... Mahkeme asli fail olarak ...... i mahkum edip diğer sanıkları müessir fiil suçlamasıyla düşük hapis ve para cezaları taktir etmekle geçiştirecektir. .... Sayın mahkemede bu dava ile birlikte iki davam mevcuttur. .... E sayılı dosyada bir yumruk darbesiyle ölen maktüle mukabil ölüm sebebine iştirak söz konusu olmadığı halde üç sanığın tutukluluk halleri devam etmektedir..... Mahkemenizin vermiş olduğu çelişkili kararlar kamunun adalete olan güven duygusunu sarsmaktadır. Şu davada ben görevimi yapmanın huzuru içindeyimm, yüksek kurulunuzunda tahliye kararı karşısında elini vicdanına koyup muhakeme etmesi sonucu aynı huzuru duyabilmesini temenni ediyorum.' şeklindedir.

Bu soruşturma sonucunda ilimize en yakın Elazığ A.C.M tarafından dilekçede şikayete konu edilen beyanların '...sözü edilen beyanların iddia ve savunma sınırları içinde kaldığı hakaret teşkil edici bir durum yaratmadığı gibi mahkemenin saygınlığına yönelikte küçük düşürücü nitelikte olmadığı avukat olarak mesleğinin gereğini yerine getirerek salıverme kararının hukuka uygun olmadığını ifade etmek durumundaki bu noktadaki hukuki görüşünü ileri süren avukatın sözü edilen beyanlar nedeniyle üzerine atılı suçların yasal unsurları oluşmadığı.....' sebepleriyle son soruşturmanın açılmasına yer olmadığına dair karar verilmiştir.

Şu anda fax yada e-mail gönderemiyorum ancak bu kararın işinize yarayacağını düşünüyorsanız perşembe gününden sonra ulaştırabilirim.
Umarım yardımcı olabilirim. Yaşadığınız süreçten dolayı büyük üzüntü duyduğumu dile getirmek isterim.