Mesajı Okuyun
Old 17-01-2010, 16:13   #8
üye25928

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın Raşit Tavus,
THS'sine bir girdiniz pir girdiniz. En kısa zamanda en fazla mesaj yazan THS üyesisiniz. Bilmediğiniz, kalem/tuş oynatmadığınız konu yok;tanımadığınız hukuk fakültesi olmadığı gibi. İstanbul hukukta anfiye girip öğrenci çokluğunu görünce fakültenin eğitim kalitesi hakkında bir fikre varıyorsunuz. Bir de forum kuralları konusunda 'forum yöneticisi' edasıyla başkalarına akıl veriyorsunuz.

Bu forumda hukukçuların karakterlerini bir çırpda analize ettiniz. Merak ettiğim konu, hukukçular konusunda bir yargıya varma yetkisini hangi özelliğiniz size bahş ediyor? Psikoloji konusundaki bilgileriniz mi yoksa hukuk alanındaki tecrübeleriniz mi?

Saygılarımla

Sayın Gemici,

Forumda benden daha fazla mesajı olan, benden daha sonra üye olup daha fazla mesaj atmış olan bir çok üye var. Ben burada kendi gördüğüm sorunları dile getirdim, benim gördüğüm aksaklıklar. Bu sorunları dile getirmemin ne sakıncası olabilir ki, şu an halkımız avukatlık mesleğine şüpheyle yaklaşıyorsa bunun sebebi zamanında görevini iyi icra etmeyen avukatlardır. Ayrıca her konu üzerinde yorum yaptığım filan da yok, kişisel kanaatimi belirtmem de sakınca olmadığını düşündüğüm konulara yazıyorum genelde. Mesajlarımı forum içeriğine aykırı buluyorsanız, tepkinizi şikayet butonuyla koyabilirsiniz, yaklaşık 1.5 yıldır site üyesiyim, günde ortalama 1.77 mesaj atıyorum. Söylediklerim kendi gördüğüm, duyduğum, şahit olduğum durumlar, sizi neden rahatsız etti anlayabilmiş değilim.

Sonuç itibariyle forum yöneticisi olmak ya da olmamak benim elimde olan veya yazacağım şeyleri değiştiren bir durum değildir. 1.5 yıldır doğru olduğuna inandığım bir konuda ne varsa gerekçesiyle birlikte yazmaya çalışıyorum. Şayet düşüncelerimi yanlışlıkları dolayısıyla ifade edemeyeceksem, sitede böyle bir tabu varsa daha fazla paylaşım yapmamın pek mümkün olduğunu söyleyemeyeceğim. Ayrıca hukuki konularda sadece Anayasa ve Aile hukukunda yorum yapıyorum, onlarda da gerekli kitapların başucuma alarak ve ne kadar emin olsam da başvurarak. Bir hukuk fakültesi öğrencisi olup ilerde avukatlık mesleğini icra edecek birisi olarak, sistemin kendimce gözüme çarpan yanlışlıklardan bahsetmiş olmam (özellikle de gennelleme yapmadan sadece gördüklerimi söylemiş olmam.) yanlış mı, yanlışsa kime göre neye göre yanlış? Bu konuda benim edimim belki size ters gelebilir ama bu konuda sizin değerli görüşlerinizi bilemeyeceğimi baz alırsak sabit olan forum kuralları çerçevesinde yazmamın bir sakınca olmadığı kanaatindeyim. Nihayetinde burası bir forum herkes paylaşım yapabilir ve foruma katkı sağlayabilir, benim felsefem bu.

İstanbul Hukuk meselesine gelince, Benden 7 puan fazla alarak İstanbul Hukuk'a yerleşmiş birisinin, forumda bana "Siz dışarda gezerken, ben İstanbul'a yerleşmek için test çözüyordum."demesinin ardından onun hukuk eğitimi almış olduğuna inanmamı mı bekliyorsunuz, zaten orada özellikle sadece kişi için bu tabiri kullandım, pişman değilim. Benden 7 puan fazla alara kimse beni ikincil derecede nitelendiremez, siz bu edimi yargılamıyorsunuz, benim aşağılanmam söz konusu, bunun hukukla, ifade özgürlüğüyle paylaşan bir yeri var mı, bence yok, bu yüzden bu iki arkadaşın 800 kişilik sınıfta hukuk eğitimi aldıklarını sanmıyorum. Anayasa hukukunda demokrasi, ifade özgürlüğü vs vs diye o kadar bahsedilmişken, forumda gelip bana bunları yazan birisinin hukuk eğitimi aldığını düşünmemi beklemeyiniz.