Mesajı Okuyun
Old 24-06-2010, 11:58   #8
selcukgulten

Varsayılan Muhasebe

Benim muhasebe bürosunu ilk açtığımda ilk ve tek müşterim bir avukattı. Sonra o 4 tane arkadaşını getirdi derken bende 15 avukat defteri oldu. Arkadaşlar ne yapacaksın avukatları hem para da vermezler hemde çok vaktini alırlar diyorlardı. Ancak ben avukat arkadaşlardan çok şey öğrendiğim gibi işlerini titiz yapmaları, evrak ve belge düzenine önem vermeleri nedeniyle de yaptığım işten zevk aldım. Bir kaç tanesi incelemeye girdi ancak hiç ceza yemediğimiz gibi üstüne üstlük hep teşekkür aldık. Bu arada işleri büyüyen avukatların defterlerini avukat arkadaşın bürosunda tutmaya oraya muhasebe programı almayada başladık. Git gide büyüyen gelişen sağlıklı bir sistem kurduk. O yüzden bir avukata defterini kendi tutmasını tavsiye etmem. Birincisi mevzuat çok sık değişir. İkincisi muhasebe aslı işi olmadığı için avukat arkadaşlara angarya gibi gelir. Severek yapılmayan iştenden çok hayır beklenmez. Ancak genede kendisi takip etmek isteyen arkadaşlara Murat YILDIZ'ın avukatlık kazançlarının vergilendirilmesi ile ilgili kitabını tavsiye ederim.