Mesajı Okuyun
Old 30-01-2006, 01:05   #6
mehmetdemirlek301

Alıntı:
öteki olaylarda suç duyurusunda bulunulmadı, bunda bulunulması da haksızlıktır ise, katılmam mümkün değil.

Alıntı:
hukukçular hukukçuluk yaparken siyasi tercihlerini bir yana koymalılardır, o zaman bir başkası da şunu sorar o suç duyurusunda bulunan arkadaşlara; YÜCEL AŞKIN'ı tutuklayan hakim ve savcılar hakkında da suç duyurusunda bulundular mı, kamuoyu vicdanında terörist olarak yerleşen bazı şahısları aklayan basın mensuplarını, kısa sürede cezaevinden tahliyesini sağlayan hakim savcıları da şikayet ettiler mi diye

Sn; İbrahimbey
Benim anlatmak istediğim, hukukçuların, cübbelerini giydikleri zaman kendi dünya görüşlerini bir yana koymaları, olaylara sadece hukukçu gözlüğünden bakmaları gereğidir.Yani bu arkadaşlar böyle bir şikayette bulunmuşlar, ben de diyorum ki başkaları da çıkar başka siyasi kişilikleri bulunan kişileri yargılayan, beraat veya tahliye ettiren yargı mensupları hakkında suç duyurusu v.s. gibi yollara başvururlar.Yargı mensupları da böylece bazı siyasi birliklerin baskısı altına alınmış olmuyor mu?Amaç bu mudur yani.Bizim yandaşlarımıza haksızlık yapanları en şiddetli şekilde cezalandırmayan yargıçlar ayağını denk alsın...Bu mesaj mı verilmek isteniyor böyle girişimlerle.Saygıyla..