Mesajı Okuyun
Old 09-01-2014, 06:35   #9
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan miss lawyerr
Merhabalar,
Sayın meslektaşlar borçlu aleyhine yapmış olduğum bir icra takibi neticesinde yetkilendirdiğim bir avukat tarafından borçlunu evine hacze gidildi .Bunun neticesinde borçlu parayı ödedi fakat o günün akşamı benim cep telefonuma tehdit ve hakaretler içeren mesajlar gönderdi bununla da yetinmeyip ertesi gün telefonla arayarak aynı tehdit ve hakaretlerini bir kez de telefonda söyledi. Bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundum ve dava açıldı. Ancak sorun şu ki savcı mesajları tutanak altına almadı ve mesajlar da telefonumdan silindi. Karşı taraf ise tehdit ve hakaret etmediğini ama borcu ödediğine dair dekontu mesaj olarak gönderdiğini söylemiş halbuki böyle bir şey söz konusu değil. Ben iddiamı nasıl ispat edebilirim bu durumda? Elinde emsal karar ve Yargıtay kararı olan meslektaşlarımdan paylaşımlarını rica ediyorum. Duruşma 10 gün sonra

Öncelikle geçmiş olsun.
Tehdit ve hakaret suçlarından sanığın cezalandırılması için delile ihtiyaç var. Operatörler mahkeme kararı olmaksızın mesajları kaydedemeyeceği için mesaj içeriklerini değil, gün, saat, gönderen ve gönderilen numara şeklinde bir döküm yollayabilirler. Silinen mesajların kurtarılması olasıdır, bu konuyu telefon servisi ile görüşmelisiniz. Mesajları gören, telefon konuşmasını duyan kişileri tanık olarak dinletebilirsiniz. Benzer bir olay için bakınız: http://www.turkhukuksitesi.com/showp...postcount=1110