Mesajı Okuyun
Old 21-04-2009, 22:01   #1
Konuk

Varsayılan Kocalık görevlerini yerine getirmeyen eş hakkında

Eşimle 2003 yılında evlendik ve halen içinde oturduğumuz ev (ev onun üzerinedir)2002 yılında alınmıştı.Bu ev yıllardır ne yazık ki benim için bir mutsuzluk kaynağı oldu.Şu an 2 yaşında olan bir oğlum var ve evin fiziki yetersizliklerinden ötürü hala çocuğuma bir oda yapamadım.Bu durum beni üzmektedir.Ayrıca komşular da aşırı derecede gürültü yapmaktadır.Çalışan bir bayan olduğum için bu gürültüler beni çok etkiliyor.Bütün bu sıraladığım sebeplerden ötürü buradan taşınmak istediğimi birkaç aydır eşime anlatmaktayım.Fakat kendisi hiç ilgilenmemektedir.Bile bile beni mutsuz etmektedir.
Ayrıca neredeyse evlendiğimiz günden beri kendisi bir aile erkeği tavrında olamamıştır.Kendisi (ihtiyacımız olmamasına rağmen)abisinin yanında serbest meslek yaparak bir de ek iş yapmaktadır.Bu nedenle hiçbir zaman düzenli bir hayatımız olamamıştır.Çünkü kendisi her zaman eve geç gelmektedir.Bir akşam yemeği soframız bile yoktur ve eşim bu yoğun tempoyla beni her zaman ihmal etmektedir.Kocalık vazifelerini yerine getirmemektedir.Bütün bu sebepler boşanmak için yeterli midir?Ben öğretmenim yani kendime ait bir maaşım var fakat boşanma durumunda oğluma ve bana kendisinden bir nafaka bağlanacak mıdır?(örneğin oğlumla kiraya çıktığımda yarısını ödemesi gerekir mi?Ya da oğlumun kreş masraflarının yarısını karşılamalı mıdır?)Biz kendisiyle kesinlikle anlaşamıyoruz ve evladım için boşanmak istiyorum.Son olarak da ev onun,2004 yılında alınan araba da benim üzerime kayıtlı.Ev eşyalarını da evlenmeden önce ortak alıp ödedik.Bunların paylaşımı nasıl olacak.Bütün bunları düşündükçe işin içinden çıkamıyorum.(Kendisini birkaç kez -hem de kendi kişisel bilgisayarımdan- bazı uygunsuz sitelere girerken yakaladım.Bu da onun aile kurumuna verdiği değeri anlamamda yardımcı oldu.)Haklarımı nasıl koruyabilirim?Teşekkür ederim.